Kategorie
Váza kvádr - raku
Váza kvádr - raku Váza kvádr - raku Váza kvádr - raku Váza kvádr - raku Váza kvádr - raku

Váza kvádr - raku

Model: Váza kvádr velká raku
Dostupnost: Na skladě
Cena: 2 222Kč
Bez daně: 2 222Kč

Keramická váza kvádr představuje spojení náročného technologického postupu s propracovaným tvarem a podporující barevností. Kvádr patří mezi základní tvary symbolizující element dřeva, tyrkysová barva umocňuje jeho symboliku růstu. Zdánlivě nahodilý šedočerný dekor odkazuje na zjednodušený tvar rostlinných lístků a stonků.

Váza je ideálním pomocníkem pro posílení růstu, podporu materiálního i duchovního bohatství. Nejlépe bude působit v oblasti bohatství, podle světových stran na jihovýchodě. K posílení rodinných vazeb, pocitu sounáležitosti a harmonizaci vztahů mezi příbuznými, čerpání energie ze svých kořenů ji dejte do oblasti Předků, na východ.

Rozměry vázy: 7,5 x 12,5 x 29,5 cm. 


Co je Raku keramika

  V 16. století se v Japonsku objevilo nové učení o čaji z úst čajového mistra SEN NO RIKJUA. Nazývá se pravá filozofie čaje a vyznává čtyři nejdůležitější principy: HARMONII, ÚCTU, ČISTOTU a KLID. SEN NO RIKJU hledal nádoby, které by odpovídaly těmto čtyřem zásadám. Zcela se odpoutal od čínského čajového obřadu a hledal klid a rovnováhu v jednoduchosti a kráse, vráti se zpět k přírodě, k osvobození člověka. V dílně mistra ČODŽIRA vznikla první miska, vyrobená naprosto odlišnou technologií. Tato miska splňuje představy čtyř principů čajového obřadu. Tehdejší vládce Japonska TOJOTO MIHO HIDEJOŠI byl velmi nakloněn učení čajového mistra SEN NO RIKJUA a na jeho žádost nechal ČODŽIRA povýšit do šlechtického stavu, aby mohl předstoupit osobně před panovníka a předvést svoje umění. Císaře čajová miska natolik okouzlila, že Čodžirovi věnoval pečeť RAKU. Slovo RAKU v japonštině znamená radost, spokojenost, potěšení. Dílna mistra Čodžira pracuje dodnes.

             Keramika RAKU prošla vývojem a rozšířila se do celého světa . Její princip zůstává stále stejný. Nejzajímavější je proces pálení. Z pece plné ohně se vytahuje rozžhavená keramika a prudce se chladí v redukčním prostředí. Při výrobě se misky dotknou všechny živly a pokud jsou spolu v harmonii miska nejen nepraskne, ale získá neopakovatelnou atmosféru okamžiku. Tento postup se nedá nikdy zopakovat se stejným výsledkem. V čajové misce je ukryt dotek přírody, dar země, energie ohně, závan větru, stopa plodů země, čistota vody. Záleží na každém dotyku a pohybu v čase. Je velkým potěšením držet v ruce keramiku, ve které je zakleto tolik energie v naprosté harmonii.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení:  Nejhorší             Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: