Kategorie
Váza s nekonečnem - raku
Váza s nekonečnem - raku Váza s nekonečnem - raku Váza s nekonečnem - raku Váza s nekonečnem - raku

Váza s nekonečnem - raku

Model: Keramická váza raku s nekonečnem
Dostupnost: Na skladě
Cena: 2 000Kč
Bez daně: 2 000Kč

Keramická váza s půdorysem ležaté osmičky představuje spojení náročného technologického postupu s propracovaným tvarem a podporující barevností. Pravidelně nepravidelný oblý tvar s šedočernou barevností je spjat s charakteristikami elementu vody. Váza má uměřený, důstojný a přesto oble hravý tvar, který se stane ozdobou každého interiéru. 

Hledáte-li podporu vašich projektů, energii do nových začátků, umístěte vázu do oblasti Kariéry, podle světových stran na sever.

Energie vodního elementu vám také dokáže přilákat prosperitu, hojnost. V tomto případě zvolte oblast Bohatství, na jihovýchod.

Elemet vody je skvělým doplňkem k pročištění rodinných vztahů, proto můžete vázu umístit do oblasti Předků, na východ. 

Rozměry: 13 x 6 x 24 cm


Co je Raku keramika

  V 16. století se v Japonsku objevilo nové učení o čaji z úst čajového mistra SEN NO RIKJUA. Nazývá se pravá filozofie čaje a vyznává čtyři nejdůležitější principy: HARMONII, ÚCTU, ČISTOTU a KLID. SEN NO RIKJU hledal nádoby, které by odpovídaly těmto čtyřem zásadám. Zcela se odpoutal od čínského čajového obřadu a hledal klid a rovnováhu v jednoduchosti a kráse, vráti se zpět k přírodě, k osvobození člověka. V dílně mistra ČODŽIRA vznikla první miska, vyrobená naprosto odlišnou technologií. Tato miska splňuje představy čtyř principů čajového obřadu. Tehdejší vládce Japonska TOJOTO MIHO HIDEJOŠI byl velmi nakloněn učení čajového mistra SEN NO RIKJUA a na jeho žádost nechal ČODŽIRA povýšit do šlechtického stavu, aby mohl předstoupit osobně před panovníka a předvést svoje umění. Císaře čajová miska natolik okouzlila, že Čodžirovi věnoval pečeť RAKU. Slovo RAKU v japonštině znamená radost, spokojenost, potěšení. Dílna mistra Čodžira pracuje dodnes.

             Keramika RAKU prošla vývojem a rozšířila se do celého světa . Její princip zůstává stále stejný. Nejzajímavější je proces pálení. Z pece plné ohně se vytahuje rozžhavená keramika a prudce se chladí v redukčním prostředí. Při výrobě se misky dotknou všechny živly a pokud jsou spolu v harmonii miska nejen nepraskne, ale získá neopakovatelnou atmosféru okamžiku. Tento postup se nedá nikdy zopakovat se stejným výsledkem. V čajové misce je ukryt dotek přírody, dar země, energie ohně, závan větru, stopa plodů země, čistota vody. Záleží na každém dotyku a pohybu v čase. Je velkým potěšením držet v ruce keramiku, ve které je zakleto tolik energie v naprosté harmonii.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze:
Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení:  Nejhorší             Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: